RoboRAVE Nedir?

Öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli görevleri gerçekleştirecek robotları nasıl tasarlayacaklarını, inşa edeceklerini, programlayacaklarını ve test edeceklerini öğreten bir Robotik programı.

Tasarımlarını bir veya daha fazla etkinlikte test etmek için 8 yaşından yetişkinlere kadar olan çocuk takımları için

Uluslararası Robotik Yarışması.

Sloganımız: " Bugünün Oyunu, Yarının Kazancı. "

Üç hedefimiz: Öğrenirken eğlenmek, Paylaşmak, Takım çalışması

RoboRAVE'in Tarihçesi

Flag Face 2001'de, ilk New Mexico RoboRAVE'de yarışmak için yirmi beş lise öğrencisi ve üç öğretmen bir araya geldi.

Santa Fe Indian School'da uzun süre öğretmenlik yapan ve ilk yıldan beri bizimle birlikte olan Smokey Trujillo, R.A.V.E.- Robots Are Very Educational (Robotlar çok eğiticidir) kısaltmasını icat etti.

2002 yılında yarışma, eski bir matematik ve fizik öğretmeni ve yarışmanın üç kurucusundan biri olan Russ Fisher-Ives tarafından kurulan ve kar amacı gütmeyen, Inquiry Facilitators Inc.’in programı oldu. IF, Inc., 2007'den bu yana New Mexico'nun her köşesindeki öğrenci ve öğretmenlere üç yüzün üzerinde robotik atölye çalışması sağladı.

Academic Athletes Diğer ülkelerden gelen takımlar ( Alejandro Martinez ve Juarez’den Evangelina Sanchez liderliğinde Meksika) 2004'te yarışmaya başladı ve kısa bir süre sonra isim, NM RoboRAVE'den RoboRAVE International'a değişti. RoboRAVE International tanındıkça, başka ülkelerden de yarışma düzenlemek için talepler geldi. İlk RoboRAVE Çek Cumhuriyeti 2012'de yapıldı; RoboRAVE Kolombiya Ekim 2013'te, ve RoboRAVE Çin ve RoboRAVE Meksika, sırasıyla Şubat ve Haziran 2014'te yapıldı. Sonrasında da RoboRAVE Latin Amerika (Kolombiya), RoboRAVE Nijerya, RoboRAVE Asya, RoboRAVE Guadalajara, RoboRAVE Kanada, RoboRAVE Iberya, RoboRAVE Hindistan ve RoboRAVE Almanya!

Capitan Kids 2012 yılında "Büyük Çocuklar" (yani liseden büyük herkes) için yeni bir bölüm açıldı. Her yıl, tanıtımdan ileri seviyeye kadar değişen robot yarışmaları düzenliyoruz, böylece her yaş ve her seviye için fırsat sunmuş oluyoruz.

RoboRAVE International, halen New Mexico'daki en büyük K-16 robotik yarışması. Mayıs 2015'te, Albuquerque, diger adıyla Roboquerque’de her yıl düzenlenen yarışmaya, Büyük Çocuklar ve 9 ülkeden gelen çocuklarla birlikte, yetmişin üzerinde New Mexico okulundan 1500’den fazla ilköğretim, ortaokul ve lise öğrencisi katıldı.

2014 yılında, IF Inc., yetişkinlerin takım çalışması içinde robotik hakkında bilgi edinmesi, robot yarışmaları için programlama, bütün bir günü etkinlikte geçirerek ilk elden bilgi edinmek ve evde robotiği uygulamak için plan geliştirmeleri amacıyla, Intel tarafından finanse edilen, ilk Robot Akademisini düzenledi.

RoboRAVE International, 2015'te Cuma ve Cumartesi günleri takımlar için sayı kaydetmeye başladı. Takım sayısını arttırdıkça, takımlara oynamaları için daha fazla zaman vermek üzere değişiklik yapıp, 2016, 2017 ve sonrasında da aynı şekilde devam ettik.

2001

First New Mexico RoboRAVE'de yarışmak için yirmi beş lise öğrencisi ve üç öğretmen bir araya geldi.

2002

Yarışma, eski bir matematik ve fizik öğretmeni ve yarışmanın üç kurucusundan biri olan Russ Fisher-Ives tarafından kurulan ve kar amacı gütmeyen, Inquiry Facilitators Inc.’in programı oldu.

2004

Meksika, New Mexico RoboRAVE'e katılınca ilk uluslararası etkinlik oldu.

2007

New Mexico’nun her köşesinde öğrenciler ve öğretmenler için üç yüzün üzerinde robotik atölye çalışması sağlandı.

2008

“RoboRAVE International” olarak isim değişti,

2012

İlk RoboRAVE Çek Cumhuriyeti
"Büyük Çocuklar" Bölümünü başlattı

2013

İlk RoboRAVE Kolombiya

2014

İlk RoboRAVE Çin İlk RoboRAVE Meksika
Intel tarafından finanse edilen ilk "Robot Akademisi"

2015

İlk İki Günlük Skorlama Etkinliği
New Mexico'nun En Büyük Robotik Yarışması Oldu

2016

İlk RoboRAVE Kaliforniya İlk RoboRAVE Almanya

2017

İlk RoboRAVE ABD
Kolombiya'daki New Mexico dışında düzenlenen ilk "RoboRAVE International"

2019

İlk RoboRAVE İstanbul
...

ROBORAVE "21 MART 2020" TARİHİNDE ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİNDE HEPİNİZİ BEKLİYORUZ !

Bir araştırma üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerine açtığı yeni ufuklar ve sunduğu olanaklarla kendi yetkinliklerini keşfetmelerini sağlıyor.
Mezunlarının farklılaşarak bir adım önde olmaları hedefiyle katma değer yaratan, yenilikçi bir eğitim modeli uyguluyor.

Öğrencilerinin iş dünyası için donanımlı hale gelmeleri, birkaç dil bilmeleri, sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler edinmeleri, kendilerini geliştirmeleri,
mezun olmadan önce değişim programları ya da staj olanaklarıyla yurt dışına çıkarak global bir vizyon edinmeleri ve topluma fayda yaratan bireyler olmaları, Özyeğin Üniversitesi’nin başlıca amacını oluşturuyor.