RoboRAVE bir Açık Platform yarışmasıdır:

HERHANGİ BİR Robot, HERHANGİ BİR Yazılım, HERHANGİ BİR YERDEN, HERKESE açık!

Kimler Katılabilir?

2 ila 4 Oyuncu + 1 Robot + 1 Koç

Takımın yarışacağı bölüm, takımdaki yaşı en büyük oyuncu tarafından belirlenir.

Bir takım isterse daha üst bir bölümde yarışabilir, ancak aynı mücadele kategorisinin birden fazla bölümünde yarışamaz.

İlk Okul

8 - 10 yaş

Orta Okul

11 - 13 yaş

Lise

14 - 18 yaş

Üniversite

18 yaş ve üstü

Entrepreneurial (GirişimciBot)

Etkinlikteki tüm katılımcıların oylamasına açık, müşterilerin satın almak isteyeceği yaratıcı çalışan bir robotik ürün (otonom ve / veya uzaktan kumandalı) pazarlamak.
2020 Kuralları

Iq Innovative Robot (Iq YenilikçiBot)

ÜCRETSİZ bir mücadeledir: Robotik tasarımınızın herhangi bir ortamda topluma nasıl değer kattığını gösteren 60 ila 90 saniyelik bir yaratıcı video sunun.
2020 Kuralları

Line Following (Çizgi İzleyen)

Otonom bir robot, kuleye giden hattı takip etmeli, durmalı, en az 1 ping pong topunu bırakıp 3 dakikadan kısa bir sürede başlangıç noktasına geri dönmelidir. Zaman artarsa, robot daha sonra her bölüm için belirlenmiş farklı sayıda topları bırakmaya devam eder. İstenen sayıda topları teslim ettikten sonra süre durdurulur; gerekirse, takımlar 3 dakikanın tümünü kullanabilir
2020 Kuralları

Mind Control (Zihin Kontrolü)

Yarışmacılar, topluma ait bir probleme çözüm getirmek amacıyla, zihin kontrolü ile nesne ya da nesnelerin kontrolünü sağlayacak.
2020 Kuralları

SumoBot

Bir veya daha fazla rakip sumo robotunu yükseltilmiş bir güreş ringinden atabilecek otonom bir robot tasarlamak, inşa etmek ve programlamak. Sumo robotun maksimum kütlesi ilkokul (Mini Sınıf) için 1 kg, ortaokul (Orta Sınıf) için 2 kg ve Lise ve Büyükler (Mega Sınıf) için 3 kg’dır.
2020 Kuralları

RoboEthics

ÜCRETSİZ Mücadele: Küresel toplumumuzda robotik etiğini ele alan iyi araştırılmış iki karşıt argüman hazırlayın.
2020 Kuralları

a-MAZE-ing

Design, build, and program a robot capable of completing an elevated maze in 2 minutes or less. The faster you can complete this tasks increases your overall score.

AlpineBot

An autonomous robot that climbs a steep inclined plane to the top of a "mountain" to place your country or state flag in the designated zone.

Fire Fighting

To design, build, and program an autonomous robot that can locate 4 lit candles, approach, and extinguish each one without contact.

Jousting

To design, build, and program a line following robot that can carry a knight that will knock off your opponent’s knight by using it’s lance.

Lighter Than Air Vehicle

FREE Challenge: Design, build, and fly an autonomous Lighter Than Air Vehicle (LAV) to perform various tasks.

SumoBot (LEGO)

To design, build, and program an autonomous robot using the LEGO platform (NXT or EV3) that can push one or more opponent sumo robot(s) off an elevated wrestling ring. Sumo robot with a maximum mass limit, 1 kg for ES as Mini Class, 2 kg for MS as Medium Class, and 3 kg for HS/BK as Mega Class.

Before Event Participation

Corporate Partnership (PDF only)

Engineering Writing (PDF only)

Video Submission (MP4 only)

Open to any teams competing in any challenge that the event permits.

BEPs may be upload once a team is registered.

These need to be uploaded by the events registration deadline
Midnight of the event's timezone.

Etkinlikte Anlaşmazlıklar

Unutmayın, RoboRAVE International’ın değerleri:

Eğlenerek Öğrenmek, Paylaşmak ve Ekip Çalışması

Zaman zaman oyun sırasında meydana gelen bir şeyi sorgulama ihtiyacı doğabileceğinin farkındayız. Bu durumlarda tüm tarafların nezaket ve saygı göstermesini bekliyoruz.

Adım 1: Öğrenciler & Gözlemcinin olay sırasında Görüşmesi. Lütfen gözlemcinin gönüllü olduğunu unutmayın; RoboRAVE çalışanı değil. Tartışma sırasında Koç veya Koç Yardımcısının bulunmasını öneririz, ancak öncelikle öğrencilerin gözlemciyle görüşerek bir çözüm bulmasını sağlayın..
Adım 2: Adım 1'de çözülemezse... Koç veya Koç Yardımcısı ve Koordinatörün görüşmesi.
Adım 3: Adım 2'de çözülemezse... Etkinlik direktörünün incelemesini ve kararını talep etmek için lütfen İtiraz Formu doldurup koordinatöre sunun.